hosté podcastu

Filip

Filip je mladý muž, gay a křesťan. Vyrostl ve Slezsku v křesťanské rodině a spolu s ní navštěvoval Církev bratrskou. Kvůli studiím se přestěhoval do Prahy, kde aktuálně žije se svým životním partnerem Jakubem. Filip je autorem blogu Tepláková rozprava.

V první části rozhovoru uslyšíte o tom, jaké bylo jeho dospívání a přijímání faktu, že je gay. O tom s kým to mohl sdílet, o reakcích své rodiny, o vnitřních zápasech a jeho osobní víře v Boha.  Ve druhé části pak Filip hovoří o jeho vztahu s Jakubem, registrovaném partnerství a o tom, jak svůj vztah zpečetili.

Edmund

Edmund je mladý hudebník, zpěvák a skladatel (@edmundmusic) původem z Ameriky, nyní žijící v Olomouci. Narodil se jako žena, ale v průběhu života si uvědomil, že mu více sedí role muže.

Edmund vypráví o své zkušenosti trans člověka uvnitř církevního prostředí. O svém dvojitém coming outu, o překážkách, kterým musel čelit a o otázkách, které si kladl a neustále klade. Edmundovo vyprávění je příběhem upřímného hledání, které rozhodně nekončí s poslední vteřinou tohoto rozhovoru.

ANNA

Anna je mladá žena, lesba a křesťanka, která se rozhodla již v průběhu dospívání pro život v celibátu.

Anna vypráví o svém niterném prožívání víry v Boha od útlého dětství až do současnosti. Jaké to bylo, když si připustila, že je lesba a co tomu předcházelo. Uslyšíte svědectví o životě v celibátu a o tom, zda je to pro ni definitivní forma života. Dále o důležitosti přátelství a o její představě ideální církve.

Josef

Zkušenost otce, kterému se vyoutoval jeho syn. Josef pochází ze slovenských Levic, kde navštěvuje Církev bratrskou. Jeho syn Jakub žije v registrovaném partnerství.

Málokdy je možné si vyslechnout příběh rodiče, který se vyrovnával s přijetím odlišné sexuální orientace svého vlastního dítěte. Navíc v kontextu církevního prostředí. Josef vypráví o své bezprostřední reakci na synův coming out. Otevřeně hovoří o svém vnímání víry v Boha, o svém vlastním manželství a poměrech v jejich církevním sboru.

Dagmar

Dagmar se narodila na konci padesátých let minulého století. Od raného dětství vyrůstala se svoji maminkou, signatářkou Charty 77, a se svými dvěma sestrami.

Dagmar vypráví o dospívání v době normalizace, o své konverzi, působení v řádu a následném vystoupení z něj. Vzpomíná na okolnosti vzniku spolku Logos, na její návštěvu Anglie a zkušenost s ex-gay hnutím a také na to, jak jí a její partnerce v prázdném kostele požehnal jejich známý – kněz. 

Jaro

Jaro pochází ze Slovenska, ale aktuálně žije se svojí manželkou a jejich dvěma dcerami v Praze. Živí se komunikací a mimo jiné pravidelně účinkuje v gay pěveckém sboru Doodles.   

Jaké to je po dvaceti letech manželství zjistit a pojmenovat si, že jsem gay? S touto otázkou se musel vypořádávat náš host Jaro. V upřímném rozhovoru vypráví o tom, co tomu předcházelo a co poté následovalo.

MAX

Max je studentka teologie. Pochází z nevěřící rodiny a víru v Boha přijala v průběhu života. Aktuálně působí v křesťanské církvi CityHouse. Žije se svojí partnerkou v Brně.

V první části rozhovoru Max vypráví o své sexualitě, genderu, nebinaritě a škatulkách. O svých nejistotách a zmatcích. O tom, co jí pomohlo a jak si mohla odpovídat na otázky, které se před ní objevovaly. Ve druhé části se bavíme s Max o jazyku a oslovování.